SIKÇA SORULAN SORULAR

Toner dolumu nedir, detaylı bilgi verebilir misiniz?
Boş tonerleri markası ve modeli gözetilerek, uygun toner tozları koyulmak suretiyle kullanıma hazır hale getirme işlemidir.
Toner doldurma işlemi yazıcıma herhangi bir zarar verir mi?
Toner tozlarının kimyaları her marka ve model için farklıdır. Bu farklılıklar gözetilerek, gerekli olan ekipman ve profesyonelce yapılırsa gönül rahatlığı ile tercih edilebilir, yazıcınıza zarar vermez.
Toner dolumu sonrası yazıcım aynı performansı verir mi?
Uygun toner tozu ve orijinal gramajında koyulduğu takdirde performans orijinal ürün gibi performans verir.
Toner dolum işlemi garantili midir?
Toner dolumu yapan firmalar, kendi yapmış olduğu dolum işlemlerine %100 firma garantilerini vermektedirler, ancak dolum işlemine gelmiş tonerlerde farklı sebeplerden dolayı bazı parçalar (drum, bıçak, pcr vb.. ) deformasyona uğramış olabilmektedir, bu gibi durumlar garanti kapsamında olmaz.
Kartuş dolum işlemi hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz?
Bitmiş boş kartuşlarınız, yüksek teknolojili dolum makineleri ile doldurularak kullanma hazır hale getirilir. Tüm dolan kartuşlar teste tabi tutulur. Elektronik arızası olmadığı sürece kartuşlarınız sorunsuz dolar ve kullanımınıza sunulur.
Kartuş yenileme işlemi nasıl olur?
Elektronik aksamları zarar görmüş ya da dolum ömrünü tamamlamış kartuşların yerine, ilk defa doldurularak kullanıma hazır kartuşlar verilir. Bu kartuşlara 3-4 dolum daha yapılabilir.